"Valstybės pareiga taip pat apginti ir garantuoti tokį visuotinį gėrį kaip žmogiškoji aplinka ir gamtinė aplinka, kurių nepadės išsaugoti veikiantys paprasti rinkos mechanizmai".

 

JONAS PAULIUS II

Enciklika Centesimus Annus

 

 

 

Seimo komitetas pritarė LLRA parengtam negimusių vaikų apsaugos įstatymo projektui

Trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komitetas pritarė Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektui. Sveikatos reikalų komitetas šį projektą svarstė kaip papildomas, pagrindiniu yra paskirtas Žmogaus teisių komitetas. Pagrindiniam komitetui - Žmogaus teisių komitetui - Sveikatos reikalų komitetas pasiūlė irgi pritarti Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) frakcijos Seime narių parengtam įstatymo projektui.

L24.lt primena, kad pavasario Seimo sesijoje LLRA frakcijos narys Zbignev Jedinskij pristatė Gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos įstatymo projektą, kuriam Seimo nariai pritarė. Projekto pateikimui tada pritarė 46 Seimo narių, prieš buvo 19 ir 25 susilaikė. Po svarstymų komitetuose projektas toliau bus svarstomas plenariniuose posėdžiuose.

Įstatymo projekte atsižvelgiama į pagrindinius gyvybės prenatalinėje fazėje apsaugos principus, jame konstatuojama, kad žmogaus gyvybė prasideda nuo moters apvaisinimo, o visi klausimai, susiję su gyvybės prenatalinėje fazėje apsauga, turi būti sprendžiami teikiant pirmenybę vaiko prenatalinėje fazėje teisėms, išskyrus du atvejus:

1) kai nėštumas gresia nėščios moters gyvybei ar sveikatai;
2) kai yra pagrįstų įtarimų, kad nėštumas atsirado dėl nusikalstamų veikų.

LLRA savo programoje pabrėžia, kad negimusios gyvybės apsauga yra labai svarbus žingsnis siekiant gerinti Lietuvos demografinę padėtį ir užkirsti kelią ekstremaliems, amoraliems veiksmams ir polinkiams.

Tradicinių šalies religinių bendrijų atstovai bendru pareiškimu pasisakė prieš abortus ir pabrėžė, kad nėštumo nutraukimas visada yra gyvybės atėmimas konkrečiam žmogui.

www.l24.lt

Lankosi pas mus

Dabar svetainėje 24 svečiai (-ių) ir narių nėra

Login form