"Valstybės pareiga taip pat apginti ir garantuoti tokį visuotinį gėrį kaip žmogiškoji aplinka ir gamtinė aplinka, kurių nepadės išsaugoti veikiantys paprasti rinkos mechanizmai".

 

JONAS PAULIUS II

Enciklika Centesimus Annus

 

 

 

Komunistų dilemos

Dažnai klausiu savęs, ar tie, kurie savo praeityje šlovino komunizmą turi šiandien teisę valdyti demokratinę valstybę? Tai, kad moralinės teisės neturi -  faktas. Mano nuomone, šių žmonių veikla yra labiau žalinga negu naudinga visuomenei. Jau kartą parodė, kad dėl savo karjeros jie gali paaukoti viską: idealus, draugus, o tuo labiau bendrąjį interesą.

Be to, juos spaudžia komunistinio veikėjo praeitis, o tai verčia juos kasdien įtikinėti, kad jie lojalūs naujai ideologijai, kas neišvengiamai veda prie piktnaudžavimo ir nekonstruktyvių, nepragmatiškų ir tiesiog kvailų polinkių politikoje.

Gimdamiesi jie teigia, kad sovietų valdžios metu jie niekino tą valdžią, bet kad ką nors pasiektų, jie turėjo priklausyti komunistų partijai. Ir čia yra kaip tik svarbiausias melo memontas, kuriuo jie naudojasi. Jeigu tikrai buvo taip, kaip jie sako, tada kodėl jie visada buvo pirmose eilėse? Kas juos vertė tą daryti? Tuo metu, kai Algirdas Patackas, Antanas Terleckas ir kiti buvo pagrindinėje sudėtyje kovojant su sovietų valdžia ir dėl to lankė sovietų gulagus.

Kas privertė šiandieninį konservatorių lyderį, Vytautą Landsbergį, sovietų valdžios laikais tapti komjaunimo organizacijos komiteto, vienijančio 150 aktyvistų, nariu?

Dar įdomesnė yra prezidentės Dalios Grybauskaitės biografija.  Tada, kai V. Landsbergis spėjo jau „persidažyti“, ji tuo metu dar gavo  pinigų išmoką iš TSKP.

Esu beveik įsitikinęs, kad jeigu pasikeistų ideologija arba „šeimininkas“, tokie karjeristai vėl būtų pačioje valdžios viršunėje, idealistai – kalėjime, o paprasti piliečiai kaip įparstai kvailio vietoje.

Landsbergis
Landsbergis Landsbergis
Landsbergis
Landsbergis Landsbergis

Lankosi pas mus

Dabar svetainėje 26 svečiai (-ių) ir narių nėra

Login form